Únor 2017

Kdy koupit plachetnici

26. února 2017 v 21:20 | Petr
Nadpis článku by tu byl......
Možná i zaujme-----
Možná si ho někdo i přečte .....
A o čem to bude?
Samozřejmě o naší plachetnici.
Největší zasluhu na tom, že ji máme má samozřjmě Danielka, protože to ona položila tu správnou otázku:
Kdy si koupit vlastní plachetnici?
No přeci právě teď - protože žádná chvíle v našich životech se nebude opakovat.
Koupi předcházelo dlouhé hledání - byl to jen takový sen, jako si asi chlapi prohlížejí závodní auta a holky šaty za výlohou, tak i já jsem se občas podíval na stránky : prodej plachetnic.
Chvilku jsem koukal, ale pak mne to omrzelo, protože tam byly lodě buď úplně malé nebo hodně zanedbané , ale nejvíce na mě vyskakovali superdrahé - sice krásné ,ale drahé jak kosmická loď. Ale to byly začátky, postupně člověk zjistí, že se inzeráty moc nemění, stále se opakují a tak začne hledat další informace. Začne pročítat různé články, občas narazí na nějaký odkaz, až se dopracuje k opravdovým zahraničním webům se specializací na jachting. A najednou se na něj sesype tisíce lodí, lodiček a korábů ve všech známých přímořských státech.A tady je to možná ještě horší než na začátku. Kterou si vybrat?
Podle čeho? Asi podle ceny? Tak zase zpátky na Google s dotazem: jaký materiál trupu je nejlepší? A pak přibývají další a další dotazy a člověk se v tom začíná malinko orientovat... tedy myslí si, že se začíná orientovat do doby než narazí na další článek, který popírá všechny předešlé.