Duben 2017

Převoz naší Slunečnice+dobrodružný návrat pro auto

26. dubna 2017 v 13:15 | Danielka
Při našem dalším pobytu v Holandsku nás čekala nejdůležitější akce-převoz naší plachetnice do nové maríny Lelystad. Původní plán vyplout hned první den po příjezdu nám překazil původní majitel lodi Michiel, který se na nás přijel podívat a seznámit nás se všemi kohouty,armaturami a jinými záludnostmi, kterých je na takové plachetnici opravdu moře, což jistě potvrdí každý jachtař.
Můj Péťa si neplánovaně vyzkoušel roli Opičáka a vylezl v novém postroji až nahoru na stěžeň,aby opravil zlomený prvek u navíjení přední plachty.Byl velmi statečný a překonal sám sebe, protože výšky zrovna nemusí a ještě na ně úplně pevné zemi!!!!Borec!
Po několika přeháňkách jsme i s Michielem vypluli na vnitřní moře.Napnuli jsme všechny plachty a byla to nádhera! Jelikož po návratu do Urku byl již večer,nechali jsme přeplavbu na druhý den.Užili jsme si krásný západ Slunce,duhu a překvapivě teplý večer na Apríla u Severního moře, vyspali se na naší loďce (což už je naprostým pravidlem-nespíme jinde)a druhý den za krásného počasí vyrazili.Jediný nedostatek byl slaboučký vítr, takže jsme si sice celý den užili na moři,ale abychom vůbec dojeli do Lelystadu,museli jsme dojet na motor a tím pádem i na sklonku dne. Než jsme vyřídili formality v naší nové maríně,byl večer,dny ještě krátké....A před námi cyklocesta zpět do Urku pro auto. Mám obrovskou radost, že je Péťa na naší plachetnici Slunečnici moc šťastný a nejraději by se na ní odstěhoval,ale někdy (jako v tomto případě) ho musím jemně upozornit, že učit se zajíždět na naše stání budeme muset až jindy, až na to budeme mít moře času a ne, když před sebou máme soumrak,zlověstné bouřkové mraky na obzoru a cestu na kolech v sílícím protivětru zpět do Urku pro naše auto.
Holandsko jak všichni ví,je země rovinatá a cyklistice zaslíbená,ale také na počasí drsná.......
O naší dobrodružné cestě v příštím článku...(červen(4))