Dobrodružný návrat z Lelystadu do Urku

26. června 2017 v 18:57 | Danielka
Dokončení dubnového blogu......Za velmi rychle a hodně sílícího větru jsme se po zakotvení naší plachetnice vydali na kolech zpět do Urku pro auto.Jelikož jsme spěchali,....a vida místní obyvatele oblečené celkem na lehko...vydali jsme se na cestu jen v džínách, tričku a bundě.Jen co jsme vyjeli z maríny a dostali se na nekrytou cyklostezku podél moře,zjistili jsme,že to nebude žádný med.
To tedy nebyl.Ledový protivítr nás bičoval a my šlapali, a šlapali, a šlapali podél nekonečné řady větrných elektráren v moři.A prali se s větrem. Šlo to těžko.Nejprve mi(ostatně jako vždy)ztuhly ruce na řídítkách(zásadní nedostatek se ukázala absence aspoň cyklorukavic). Mám celoživotně špatné dokrvování konců končetin, takže i v létě mám běžně studené dlaně a prsty na rukou i chodidla na nohou.Žádné Gingo biloba ani jiné zaručené rady na to nepomáhají - jen holt musím mít ruce a nohy v teple.
To ovšem nebyl tento případ.Přestala jsem mluvit(což je u mne zcela neobvyklé), jednak protože to proti větru nešlo, jednak proto, že mi ztuhl doslova a do písmene usměv na rtech, resp. ztuhla mi celá h....Pak už to šlo ráz na ráz, tuhlo zimou celé tělo, vítr sílil, zlověstná mračna se stahovala čím dál víc, ale my statečně šlapali.Musím neskutečně ocenit obětavost a ohleduplnost mého Péťi, který mi mé zcela zmrzlé ruce obalil svojí bundou a dál jel jen v tričku(horkokrevník!).
Ona totiž vzdálenost vzdušnou čarou, resp.po Ijsselmeeru přímo po vodě vůbec není totéž, co cesta po cyklostezkách a po silnicích.Ty vzdálenosti se "trochu"liší.
Najeli jsme skoro 40 km, do Urku dojeli zmrzlí s prvními kapkami velkého deště, ale naštěstí jsme znali kod umýváren s teplou vodou i teplou podlahou, takže jsme rozmrzli ve sprše,naložili kola, zapli topení v autě naplno i do sedaček a šťastně se vrátili do naší nové základny - mariny na naší Slunečnici.
Na vnitřní prohřátí jsme si na závěr dobrodružného dne dali s chutí panáčka Jamesona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alpos alpos | Web | 28. června 2017 v 18:14 | Reagovat

Danielko, je to moc zajímavé, ale nevidím žádné fotky?? škoda...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama