Život na lodi

26. června 2017 v 17:28 | Danielka
...nemyslela jsem si, že se ve svém věku ještě vrátím do "kotlíkářských dob", kdy budu jíst konzervy(já,potravinářský biochemik, zabývající se celý profesní život výživou a hodně dbalý na vše, co člověk v podobě jídla do svého organismu dostává).ALE, člověk míní,a láska mění.
Můj Péťa mě přivedl k námořnímu jachtingu, já si v naprosto bleskovém sledu udělala jak chorvatské, tak posléze české kapitánské zkoušky, koupili jsme si vlastní plachetnici......a "Bum"
trávíme na ní naší dovolenou a nejrychlejším jídlem, které lze během 5ti minut připravit i za plné plavby(do 25 uzlů větru)je br.kaše+párek(pochopitelně z konzervy-Hamé).
Život na lodi pak kromě jídla skýtá spoustu dalších specifik:člověk je téměř neustále venku na vodě mimo pevnou zem,na omezeném prostoru, kde udržování určitého pořádku je alfou a omegou.
Na spaní nemůže očekávat luxus rozměrného letiště 5ti hvězdičkového hotelu,ale zato romantiku kolébající při usínání.
Zatím je naším domovským přístavem Lelystad v Holandsku, zemi s tradičním jachtingem, takže si užíváme i naprostého klidu celou noc i v maríně(zcela odlišného od hlučných nocí v chorvatských přístavech).
Když je ráno Sluníčko, snídáme na palubě z týkového dřeva, což je naše nejpříjemnější sezení.
Vyplouváme pokaždé, kromě dnů, kdy potřebujeme na lodi něco udělat, vylepšit nebo poopravit.
Neodradí nás ani vítr 42(45) uzlů.Učíme se refovat plachty pro optimum naší lodě,aby plavba byla rychlá a bezpečná.
Větrné a chladné počasí nás příjemně unaví, takže po konzervové večeři většinou-pokud je příznivé počasí- ještě posedíme na palubě a vychutnáme si západ Slunce, který tady na severu je až kolem 22 hodiny.
Vychutnáváme si tenhle náš kousek českého území v království holandském,Péťa neustále něco"šmoulí", vylepšuje,poopravuje,já se starám o kuchyň,plavby a někdy večer si medituji nad tím,že život člověku přináší v každém věku naprosto nečekaná překvapení a je jen na nás, jestli jsme jim otevření a vstřícní, nebo je necháme minout bez povšimnutí.Mně se v životě vždycky vyplatilo to první!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama